Rodinné domy Lysolaje. Zdravé bydlení, architektura, příroda a velkoměsto.

Lysolaje jsou městskou čtvrtí, katastrálním územím a od 24. 11. 1990 pod názvem Praha-Lysolaje i městskou částí na severu Prahy. Její výjimečnost umocňuje kopcovitý terén s lesní a luční vegetací, který ze tří stran zabíhá do jeho intravilánu nebo jej obklopuje. To sice ztěžuje zakládání a výstavbu domů včetně infrastruktury, ale nikoli chuť zde bydlet.

Hotel InterContinental v Praze – historie a současnost

Hotel InterContinental, jenž v pražské architektuře představuje jeden z klenotů tehdy populárního brutalismu, prochází kompletní rekonstrukcí. Ta probíhá pod taktovkou Metrostavu, jeho subdodavatelů a s pomocí současných kvalitních stavebních materiálů. Pojďme společně poodkrýt zajímavou historii stavby a podívat se na její současnou rekonstrukci.

ThermoWhite ® v zateplené podlaze rodinného domu

Dům, o kterém je řeč, stojí v Třešti, kde je součástí uliční zástavby rodinných i bytových domů. Nyní prochází rekonstrukcí, jejíž součástí je i silná tepelná izolace podlahy, kterou bylo nutné realizovat rychle. A to se povedlo především s pomocí takzvaného vylévaného polystyrenu, jenž vytváří vodorovnou, homogenní a bezespárou tepelněizolační vrstvu, pochůznou za 48 hodin při splnění podmínek pro správné zrání.

tekutá tepelná izolace Thermowhite

ThermoWhite. Tekutá tepelná izolace s výjimečnou přidanou hodnotou

Výjimečnost této izolace nespočívá jen v systémovém využívání čistých odřezků a zbytků po zateplování fasád, podlah a střech deskami EPS. Tato technologie navíc nabízí i lepší tepelně izolační účinnost při menší spotřebě izolačního materiálu. To plyne z úplné „celistvosti“ jejího provedení bez mezer a spár. Jinou předností je mimořádná rychlost a přesnost realizace.

Tepelná izolace bez kompromisů

V českém stavebnictví se stále ještě pod pojmem izolace, zejména pokud jde o izolaci podlah, běžně rozumí pokládka a řezání jednotlivých polystyrenových desek. ThermoWhite® nabízí jako alternativu jedinečný systém prověřený …